Wygląd strony internetowej a wpływ na pozycję w wyszukiwarce Google

1. Nie należy używać ramek (Frames)Mają wiele wad, zarówno dla wyszukiwarek jak i dla odwiedzających stronę:

  • - Same ramki ze strony wyszukiwarek sa puste a zatem strona główna rownież.
  • - Niektóre wyszukiwarki mają problemy z indeksowaniem podstron wchodzących w skład ramek.
  • - Google Pagerank jest niekorzystnie rozkładany na poszczególne strony
  • - Podział strony na ramki (Frames) zazwyczaj trzyczęściowy (nazwa firmy / logo), nawigacji i zawartość strony to odrębne elementy strony. Zapytanie z dwóch słów kluczowych, z których jeden, na przykład znajduje się w nagłówku strony a jeden występuje w treści strony, pozostaje w wynikach wyszukiwania nieskuteczne.
  • - Mogą wystąpić problemy z drukowaniem stron.
  • - Użytkownicy klikając w wynikach wyszukiwania na poszczególne strony natrafia na problemy w postaci brakującej nawigacji.

Zatem jeśli wasza strona składa się jeszcze z ramek (Frames), mądrym posunięciem byłoby zrezygnowanie z ich zastosowania i przejścia na dogodniejszy wariant bez ramek. Ułatwi to w widoczny sposób pozycjonowanie stron oral użyteczność (Usability) oraz dostepność strony (Accessibility) dla użytkowników.
2. Należy także zrezygnować na stronie głównej, która zawiera jedynie logo lub intro Flash (ekran powitalny). Z punktu widzenia wyszukiwarki, strona ta jest pusta i nie zawiera cennej treści, więc tracimy przez to cenny ranking. Na stronie głównej powinien znajdować się tekst opisujący ofertę zawierając tym samym główne słowa kluczowe! .
3.Wykorzystując CSS pozbywamy się z kodu HTML wszystkich obciążajacych formatow (np. tagów) przenosząc je do zewnętrznego pliku arkusza stylów! Dzieki temu uszczuplimy znacząco naszą stronę dokonując podziału treści oraz kodu programowania. Z punktu widzenia wyszukiwarek zwiększa się nasycenie treści w stosunku do kodu źródłowego.

4.Jeśli to tylko możliwe starajmy się stronić od zastowowania tabel. Jeśli jednak nie chcecie zmagać się z pozycjonowaniem poszczególnych
kontenerów zrezygnujmy chociaż z ich zazębiania.

Powrót do Jak pozycjonować strony internetowe w wyszukiwarkach

Warto także przeczytać:

Podoba się artykuł? - dodaj do swoich ulubionych:

Bookmark and Share