Jaką wartość posiada dla Google treść na stronie internetowej?:

Treść na stronie jest bardzo ważna. Tego nie powinno zabraknąć na naszej stronie. Pisząc tekst na strone kierujmy się użytkownikiem, a nie do końca sama wyszukiwarką. Oczywiście miejmy na uwadze to, aby tworząc treść pamiętać o ważnych słowach kluczowych. Nie z przesadą oczywiscie powielając wielokrotnie co kilka linijek nasze słowa kluczowe. Pisząc z myśla o użytkownikach, na pierwszym planie zastanówmy się jaka treśćbędzie przyjazna dla użytwkowników, sensowana, pouczająca, interesująca i dająca pewnego rodzaju satysfakcję dla osób odwiedzających naszą witrynę. Nie starajmy się lać wody, dbajmy o konkrety. Przyciągnijmy naszych czytelników. Piszmy interesująco, przecież chcemy zaciekawić naszych czytelników, a nie odstraszyć.

Jeśli chodzi o Google, a co za tym idzie także inne wyszukiwarki, cenią sobie niepowtażalną treść . Nie idźmy na łatwizę i nie kopiujmy treści z innych stron, ponieważ Google posiada odpowiednie funkcje dzieki którym może porównywać treści - przecież posiada tak ogromny zbiór stron w swoim indeksie, że z łatwosicią jest w stanie wynaleźć wielokrotnie powieloną treść. Przez to nie tylko nasza strona będzie miała mniejszą wartość, możemy mieć także problemy związane z nielegalnym powielaniem treści a w zasadzie z kradzieżą , bez uprzedniej konsultacji oraz przyzwolenia autora owego artykułu.

Starajmy się ograniczyć jedną stronę do jednego tematu. Nie poruszajmy wielu tematów na jednej stronie. Jeśli to możliwe warto podzielić tematycznie według podstron.

Miejmy na uwadze także przejżystość artykułów. Pamiętajmy o nagłówkach oraz akapitach. Tam gdzie to konieczne także o pogrubieniach, bądź w przypadku podpunktów o listach.

Zwróćmy uwage na przestrzeganie zasad pisowni ortograficznej oraz interpunkcji. Pamiętajmy o tym, że nasze teksty muszą być wiarygodne oraz profesjonalne.

Powrót do Jak pozycjonować strony internetowe w wyszukiwarkach

Warto także przeczytać:

Podoba się artykuł? - dodaj do swoich ulubionych:

Bookmark and Share