Nazwa domeny a pozycjia w wyszukiwarkach:

Wybór domeny należy oczywiscie do Państwa. W zależności od funkcji, przeznaczonego budżetu oraz zamierzonego celu np. czy ma być to sklep internetowy czy też zwykła wizytówka. Na co zatem należy zwrócić uwage kierując się pozycjonowaniem?
1. Przy wyborze nazwy domeny starajmy się dobierać nazwe domeny skladające się ze słowa kluczowego oraz nazwy firmy. Nie przesadzajmy z długimi nazwami typu: slowo-kluczowe-slowo-kluczowe.tld itp.

2. Nie przesadzajmy także z zakupem kilku domen zawierające tą samą treść. Naruszmy wówczas zasady Google™. Mianowicie powielanie treści. W przypadku jednak jeśli musimy posiadać kilka domen, starajmy się wówczas aby zawierały różną niepowtarzalna treść przy czym linkują na stronę głowną.


3. Jeśli już zakupilismy nową domene pod której aderesm jeszcze nie umiściliśmy żadnej treść, umieśćmy chociaż stronę index.html/php tak aby Google mógł znaleść odrobinę treści.

4. Zatsanówmy się także nad tym czy nasza strona powinna być osiagalna przez www.domena.tld czy też domena.tld. Pamiętajmy jednak o tym że wiekszość użytkowników przyzwyczajona jest do adresu z przykładu pierwszego. Natomiast stosując opcje domena.tld bez www wąwczas skorzystajmy z metody modrewrite w pliku .htaccess (Kurs Modrewrite)

Powrót do Jak pozycjonować strony internetowe w wyszukiwarkach

Warto także przeczytać:

Podoba się artykuł? - dodaj do swoich ulubionych:

Bookmark and Share